BBC News, Türkçe - Ana sayfa

Manşet haber

Diğer haberler

EURO 2020

Özel haberler

 • Akbank krizinden ne öğrendik?

  Akbank'ın neredeyse iki gün boyunca müşterilerine hizmet verememesi, bankacılık sektörünün son dönemde teknolojik açıdan yaşadığı en büyük krizlerden biri oldu. Peki uzmanlara göre bu teknik arıza neden kaynaklandı, bundan sonrası için ne yapılmalı?

 • Erdoğan'ın Diyarbakır konuşması HDP'de ve bölgede nasıl karşılık buldu?

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma günü Diyarbakır'da toplu açılış töreninde konuştu. Burada, "Kürt sorunu benim de sorunumdur" ifadelerini kullandığı 2005 konuşmasını hatırlatan Erdoğan, "2005 yılında ne dediysek bugün de aynı yerdeyiz" dedi. Çözüm sürecini sonlandıranın HDP ile PKK olduğunu savundu. AKP'li Abdurrahman Kurt, bu sözlerin "PKK ile yeni bir süreç anlamına gelmediğini" söyledi.

 • Taliban'dan kaçan Afgan aile İstanbul Havalimanı'nda mahsur: 'Türkiye gönderirse hepimizi öldürecekler'

  Afganistan'da Taliban saldırısı altında olan Herat şehrinde yaşayan 16 kişilik bir aile, Taliban tarafından ölümle tehdit edilmelerinin ardından İstanbul'a kaçmak zorunda kaldı. 22 Haziran'dan bu yana İstanbul Havalimanı'nda bulunan ancak uluslararası koruma talepleri kabul edilmeyen aile şimdi ise Afganistan'a geri gönderilme tehlikesiyle karşı karşıya. Öte yandan da aile acil tedaviye ihtiyaç duyduklarını belirtiyor. Burak Abatay'ın haberi.

 • Afganistan: 10 soruda 20 yıllık savaş

  ABD 20 yılın ardından askerlerini Afganistan’dan çekmeye karar verdi. Peki ABD askerleri neden oradaydı ve niye şimdi çekiliyorlar?

Koronavirüs

Video

Seçtiklerimiz

AKP yeni torba yasa teklifini TBMM’ye sundu: Çek ve izinsiz tütün ticareti cezalarına düzenleme

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), yeni bir torba yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. TBMM'nin tatile girmesi beklenen 15 Temmuz'dan önce yasalaştırılması planlanan teklifte, ağırlıklı olarak ekonomi alanında düzenlemeler yer alırken, bazı kamu çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemeler, bazı alanlarda ceza ertelemeleri yer aldı.

Haiti Cumhurbaşkanı Moise'e düzenlenen süikast hakkında neler biliniyor?

Polis yetkilileri suikasti 26 Kolombiyalı emekli asker ve iki Haiti asıllı ABD vatandaşından oluşan bir timin gerçekleştirdiğini söylüyor. Ancak suikastin hangi sebeple kimler tarafından planlandığı hala netleşmiş değil.

İklim şartları, insanın 'beden ve beyin büyüklüğü üzerinde etkili'

İngiltere'deki Cambridge Üniversitesi ile Almanya'daki Tübingen Üniversitesi'nden evrim araştırmacıları, son 1 milyon yıla ait 300'den fazla insan fosilini inceleyerek, iklimsel faktörlerin evrimleşen insanın beden büyüklüğünde rol oynadığını ortaya koydu.

Ekonomik kriz nedeniyle Lübnan karanlığa gömüldü

Lübnan'da ekonomik kriz yüzünden yakıt alınamaması nedeniyle ülkenin başlıca iki enerji santralinin faaliyetleri durdu ve ülkenin büyük bölümü neredeyse tamamen karanlığa gömüldü.

Bangladeş'te fabrikada yangın çıktı en az 52 kişi öldü

Bangladeş'te bir fabrikada çıkan yangında 52 kişi öldü, 30 kişi yaralandı. Yangın, Perşembe gecesi başkent Dakka'ya yakın sanayii kenti Rupganj'daki Hashem adlı gıda ve içecek fabrikasında çıktı.

Çin dev pandaları soyları tükenmekte olan hayvanlar listesinden çıkardı

Çinli yetkililer, dev pandaların artık soyu tükenmekte olan hayvanlar olarak sınıflandırılmadıklarını ama hala gelecekte bu kategoride değerlendirilme riskleri olduğunu söyledi.

Spor

Adana Demirspor'a transfer olan Mario Balotelli'nin çalkantılı saha içi ve saha dışı hikayesi

26 yıl sonra ilk kez bu sezon Süper Lig'de mücadele edecek Adana Demirspor, İtalyan hücum oyuncusu Mario Balotelli'yi kadrosuna kattığını duyurdu. Dünyaca ünlü yıldız futbolcu kariyeri boyunca sahada gösterdiği başarılar kadar saha dışındaki eylemleri ve tavırlarıyla da spor medyasının dikkatini çekti.

50 yıl önce fırlatılan ve uzay çöpü olan Prospero uydusu geri getirilebilir mi?

Edinburgh merkezli roket üreticisi Skyora şirketi 1971 yılında uzaya gönderilen Prospero uydusunu geri getirmenin yollarını arıyor. İskoçya'da yürütülen girişim, uzay çöplerinin, diğer bir tanımıyla işlevsiz hale gelmesine rağmen dünyanın çevresinde dönmeye devam eden eski uzay araçları ve uyduların oluşturduğu tehditlere çözüm olabilir mi?

Fotoğraf Albümleri

BBC Arşivlerinde Türkiye